• ÖĞRENME SORUNLARI, ÇÖZÜM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ

Uzmanlarımız

Uzm. Klinik Psk. Didem EVRE

Klinik Psikolog Didem Evre İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası ilk yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde, ikinci yüksek lisans eğitimini ise Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.

Didem Evre, lisans eğitimi sonrasında çeşitli sağlık ve eğitim kurumlarında çalışmış, çocuk ve ergenlere uygulanan zekâ, gelişim, kişilik ve nöropsikolojik test eğitimlerine katılarak sertifikalarını tamamlamıştır. Oyun terapisi ve bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyonları başta olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere katılmıştır. Trakya Üniversitesi Çocuk Psikiyatri Polikliniği ile birlikte onkoloji biriminde tedavi gören çocukların nöropsikolojik değerlendirmesi ile ilgili bir projede görev almıştır. Psikolog Füsun Aygölü ile birlikte “Oyuncak ve Çocuk” isimli bir kitap yazmış, “WÇZÖ-R Yorumları” kitabının ikinci baskısının düzenlenmesinde de katkıda bulunmuştur.

Didem Evre, Maslak ve Bakırköy Acıbadem Hastaneleri’nde çocuk ve ergen psikoloğu olarak görev almasının ardından, özel bir muayenehane ve anaokulunda yarı zamanlı görev almış olup, son olarak Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi bünyesinde bulunan Psikoloji Dünyası Aile Danışma Merkezi’nde “Çocuk ve Ergen Psikoloğu” olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Didem Evre, 0-16 yaş arası çocuk ve ergenlerde duygusal sorunlar, kaygı bozuklukları, uyum ve davranış bozuklukları, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile ilgili çalışmakta, ailelere danışmanlık yapmakta olup, çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi ve özel eğitim teknikleri kullanmaktadır. Psikologlar için hizmet içi eğitimler ve aileler için seminerler düzenlemektedir. 

Okul Dostu; Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psk. Süleyman Hecebil tarafından okullar, aileler ve çocuklar için ülkemizde örneği olmayan bir çözüm ve danışmanlık hizmet merkezidir.
Copyright © OkulDostu 2019. Tüm Hakları Saklıdır.